Tovább hígítja részvényeit az Est Média
Tovább hígítja részvényeit az Est Média
Részvényhigításra készülhetnek az Est Média tulajdonosai
Egymilliárd forint értékben emelhet tőkét az Est Média, ami jelentős részvényszám emelkedéssel járhat.
Lemondott az Est Media vezérigazgatója
Lemondott vezérigazgatói tisztségéről Balázs Csaba, a tőzsdén jegyzett Est Media Vagyonkezelő Nyrt. elnök-vezérigazgatója és a cégcsoport operatív irányításával az egyik nagyrészvényest, Pankotai Csaba igazgatósági tagot bízták meg - jelentette be a társaság a BÉT honlapján csütörtökön.
A héten döntenek az Est Media tőkeemeléséről
Összehívták szeptember 14-re az Est Media igazgatóságát, hogy megtárgyalják a július 31-i közzétételükben már jelzett tőkebevonást − jelentette be a cég a BÉT honlapján. Az alaptőke-emelés pontos részleteit az igazgatóság 2011. szeptember 14-ig határozza meg, azzal, hogy a részvényeseket az alaptőke-emelésnél elsőbbségi jog illeti majd meg, amelyet az gyakorolhat, aki 2011. szeptember 14-én a cég részvényesei lesznek. Az Est Media egyúttal azt is közölte, hogy módosították a Sziget Kft. megvásárlása következő részletének a határidejét. A 2011 tavaszán esedékessé vált vételárrészletmegfizetésének 2011. szeptember 9-i póthatárideje 2011. szeptember 15-re módosult. Erre azért volt szükség, mert a szeptember 14-i tőkebevonás egyik eleme és célja az akvizíciós szerződések módosítása, annak érdekében, hogy a Sziget Kft.-ben meglévő szavazati jogai a cégnek ne csökkenjenek 51 százalék alá.
Tőkét emel a Sziget tulajdonosa
Szeptember közepén döntenek az Est Média tőkeemeléséről - jelentette be a cég a BÉT honlapján.