BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

erőmű

02.
26.
23:59

Újabb blokkot újítanak fel a Tisza II. Hőerőműben

Az AES-Tisza Erőmű Kft., az Alstom Combustion Services Ltd. és a Fisher-Rosemount cég szerződést kötött a tiszaújvárosi Tisza II. Hőerőmű 3. blokkján végrehajtandó környezetvédelmi beruházásról - áll a társaság közleményében. A Tisza II. négy, egyenként 215 MW-os blokkból álló, összesen 860 MW kapacitású vegyes, olaj- és gáztüzelésű erőmű. Az EU-konform környezetvédelmi (retrofit) átalakítások, amelyek a nitrogénoxid kibocsátási értékének csökkentését célozták meg, tavaly kezdődtek el a Tisza II. erőműben. Az átalakítás áprilisban kezdődik és júliusban fejeződik be, ez lesz a második felújított blokk. (NAPI)

Szerző(k):
Regős Zsuzsa
10.
01.
23:59

A Vért Erőmű bányát nyitott Pusztavámon

Négymilliárd forintos beruházással új szénmezőt nyitott Pusztavám határában az oroszlányi székhelyű Vértesi Erőmű (Vért) Rt. A 14 millió tonna szénvagyonú mező megnyitására a kimerült bokodi bányák helyett van szükség. 2004-től kizárólag ez a szénmező szolgálja ki - a tervek szerint mintegy másfél évtizedig - az erőművet. Az új bányát a már meglévő bányatérségek felől, úgynevezett mezőkapcsolással nyitották meg. A pusztavámi bányából alapvetően energetikai célú alapanyag kitermelését tervezi a Vért Rt., hiszen az oroszlányi térségben szénkereskedelemmel már nem foglalkoznak, sőt a szénosztályozó részlegüket sem működtetik már. Az új pusztavámi (kőhalmi) bánya ad majd munkát a bezárásra ítélt mányi aknaüzem dolgozóinak is. K. Zs.

Szerző(k):
Körtési Zsolt