Az MNB júniusban befizeti az ötvenmilliárdot a költségvetésnek
Az MNB Igazgatóságának áprilisi döntése értelmében az MNB rekordmértékű, 50 milliárd forint osztalékot fizet, melyet a 2015-ben elért kiemelkedő mértékű, közel 95 milliárd forintot kitevő nyereség tett lehetővé. Az osztalék költségvetésbe történő befizetésére legkésőbb 2016. június 30-ig sor kerül. A jegybank eredménytartaléka – az osztalékfizetés mellett is – meghaladja a 100 milliárd forintot, mely az esetlegesen felmerülő kockázatokra elegendő fedezetet nyújthat - adta hírül az MNB.




