BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

erdő

03.
23.
20:03

Nagy kárt okozott az állati járvány a hazai vadaskertekben - csak az ázsiai betelepítés segít?

Az afrikai sertéspestis miatt teljesen vagy részben eltűntek a vaddisznók a hazai vadaskertekből. Ezekbe Semjén Zsolt más vadakat, főként ázsiai eredetű szikaszarvast telepítene, hogy a kieső vadászati bevételeket pótolják. Nagy István agrárminiszter szerint is komoly alternatívaként jöhet szóba a szikaszarvas. A miniszterelnök-helyettes szerint ez a vadfaj nem veszélyezteti az őshonos magyar vadállományt – más azonban aggódik emiatt.

Szerző(k):
Domokos Erika