BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

építőanyag

08.
07.
00:00

Az e-útdíj is húzza az építőanyag-gyártókat

Rettenetes állapotban van a magyarországi tégla- és cseréppiac, a lakásépítés felmorzsolódása idén a téglagyártásban újabb 15, a cserépgyártásban további 10 százalékos csökkenéshez vezet − mondta a Napi Gazdaságnak Kató Aladár, a Magyar Téglás Szövetség elnöke. Aki tudta, leállította a termelést, és vannak, akik az exporttal próbálják kompenzálni a kieső megrendeléseket. A gyártók helyzetén az e-útdíj tovább rontott, miután az ezzel járó 4-5 százalékos pluszt muszáj ráterhelni az árakra. Az elnök a bérlakásépítés, a felújítások és a felújítást helyettesítő új építés támogatási koncepciójának kidolgozását sürgeti, enélkül ugyanis a korábban elképzelhetetlen mélységbe zuhant lakásépítés nem tér magához.

Szerző(k):
Szepesi Anita