BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

építés

03.
06.
16:44

A lengyel kormány megint észrevette, hogy náluk is fúj a szél

A 2015-ben hatalomra került radikális jobboldali lengyel kormány úgy döntött, hogy Lengyelországban nincsenek meg a feltételek a szélenergia gazdaságos felhasználásához: vagy új szakértők jelentek meg mostanság a kormány háza taján, vagy ők maguk vették észre, hogy az országnak szép, hosszú tengerpartja van. Akárhogy is, de most már tény, hogy immáron a kormányzati lukból is fúj a szél: gigantikus offshore szélenergia-projekt terveit jelentették be. Sőt, a szélturbinákat gyártani is fogják Lengyelországban.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
Szabó István M. ,
03.
03.
16:39

Egyre több helyen tiltják be a gázfűtést, most Bécs szigorít

A világon egyre nagyobb vita folyik a gázkazánok betiltásáról, mivel azok a környezetre és az emberi egészségre is ártalmasak. Bécsben az épületek szén-dioxid kibocsátásának csaknem kilencven százaléka a gázfelhasználással kapcsolatos, ezért a klímasemlegességre törekvő város újabb területein az újépítésű ingatlanokban tilos lesz a gázfűtés. Sorra lépik ezt meg a városok, lassan Magyarországot is elérheti a hullám.

Szerző(k):
Szabó Dániel