BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

energiapolitika

11.
09.
14:33

Lemondhatott Palkovics László, de a kormányfő még nem döntött

Sajtóhírek szerint lemondott posztjáról Palkovics László technológiai és ipari miniszter, a távozásának hátterében energiapolitikai véleménykülönbségek állhatnak. A lemondás hírére a Miniszterelnökség egy mondattal reagált: "A kormány tagjairól a miniszterelnök dönt, amennyiben a kormány szerkezetében változás történik, arról a nyilvánosságot tájékoztatni fogjuk."

Szerző(k):
Koncsek Rita
11.
07.
12:05

Szerbia magyar segítségért is kiált az energiaháborúban

Hiába nem tagja az EU-nak, így is súlyosan érintik Szerbiát az Oroszország elleni uniós szankciók, ugyanis közvetve abba a helyzetbe kerülhet, hogy elakad az olajimportja. Az ország vezetése igyekszik lazítani Szerbia 100 százalékos függését az orosz forrásból származó olajtól és gáztól, amiben nagy szerepe lehet annak az energiaipari együttműködésnek, ami Magyarország és Szerbia között kezdődött. A történetben egy jelentős magyar működőtőke-beruházás lehetősége is felsejlik.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
10.
08.
15:07

Meg lehetne oldani okosba is a lengyel atomprogramot?

Lengyelország kacérkodása az atomenergiával bő harminc év alatt 360 fokos fordulatot vett, mármint abban az értelemben, hogy az 1990-es években tervezett atomerőmű-építés elleni tiltakozástól eljutott a 2020-as években tervezett atomerőmű-építés elleni tiltakozásig. A varsói kormányt ez egyelőre nem hatja meg, gőzerővel tolja a nukleáris energia minél gyorsabb meghonosítását lengyel földön. Az ellenzék köreiből elhangzott egy a kecske is jól lakik és káposzta is megmarad típusú megoldás.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
Szabó István M. ,