A kormányzati párbeszédet hiányolják az energiacégek vezetői
A kormányzati párbeszédet hiányolják az energiacégek vezetői
Csak a bukarestiek költenek többet energiára, mint a budapestiek
Az érdemi konzultációk hiánya mellett a kiszámíthatóságot hiányolják leginkább az energiacégek vezetői, véleményük szerint a költségcsökkentésben már csak a szigorú és költséges előírások oldalán lehet tartalék.
FT: Orbán privatizál, mint a kommunisták
Orbán Viktor magyar miniszterelnök kemény szavakkal lép fel az energiaszolgáltatók külföldi tulajdona ellen, de a cégek privatizációja hasonlóan kemény dió lesz, mármint nem lesz olcsó - állapítja meg a Financial Times Beyondbrics kelet-közép-európai blogja.
Kiszállna a Főgázból az RWE?
Az RWE német energiaipari társaság nem kommentálja a Főgáz Zrt.-ben birtokolt kisebbségi tulajdonrészének értékesítéséről szóló hírt − írta az MTI-Eco. Az EnergiaFocus.hu iparági forrásokra hivatkozva számolt be arról, hogy a német cég vezetői a \"legmagasabb szinten\" egyeztettek a 49,83 százalékos tulajdonrész eladásáról, az ügylet még ősszel lezárulhat, de a tulajdonrészt nem a többségi tulajdonos fővárosi önkormányzat veszi át. Az RWE \"ilyen spekulációkat nem kommentál\" − közölte Carolin Flemming, az RWE külső vállalati kommunikációért felelős osztályvezetője. Az RWE a magyarországi gáz- és áramszolgáltatás egyik legnagyobb szereplője, a német cég 1995-ben, az energiaágazat privatizációja során jelent meg a magyar piacon, a több mint 820 ezer embert kiszolgáló Főgáz Zrt. mellett érdekelt a 2,2 millió fogyasztót árammal ellátó Elmű-Émász-csoportban, illetve más cégekben is. Martin Herrmann, az RWE East vezérigazgatója márciusban egy konferencián azt mondta, az RWE az idén 50 százalékkal csökkenti magyarországi befektetéseit az energiaszektort érintő kormányzati intézkedések miatt, egyben reményét fejezte ki, hogy Brüsszel véget vet az \"uniós törvények megsértésének\".
Így vonulhatnak ki az energiaszolgáltatók
Az energiaszolgáltatók nem adhatják vissza csak úgy lakossági szolgáltatási engedélyeiket - írta csütörtöki számában a Népszabadság a Magyar Energetikai és Közmű-szolgáltatási Hivatal (MEKH) a lapnak küldött tájékoztatására hivatkozva.