Alaptőkét emel a Naftohaz
Közel 2 milliárd dollárnak megfelelő hrivnyával emeli a Naftohaz ukrán állami gázvállalat az alaptőkéjét. Ezt kötvénykibocsátással hajtja végre, amit az ország jegybankja jegyez le.
Alaptőkét emel a Naftohaz
Közel 2 milliárd dollárnak megfelelő hrivnyával emeli a Naftohaz ukrán állami gázvállalat az alaptőkéjét. Ezt kötvénykibocsátással hajtja végre, amit az ország jegybankja jegyez le.
MET-csoport: csak 7 százalék jött az MVM-től
Az MVM-csoporttal kötött szerződések összértéke a MET-csoport árbevételének mindössze 7 százalékát, profitjának pedig még kisebb részét teszi ki - közölte a MET cégcsoport pénteken az MTI-vel, hangsúlyozva: valótlanok azok az állítások, amelyek szerint az MVM károsultja, a MET pedig rendkívül nagy haszonélvezője volt a tranzakcióknak.
Energiaszolgáltatót vett az Alteo
Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. megállapodást írt alá az ELMŰ-ÉMÁSZ csoport tulajdonában lévő Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. megvásárlásáról - jelentette be szerdán az Alteo igazgatósága a BÉT honlapján.
Kiderült, mire készül az Orbán-kormány
A kormány hónapok óta készül az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. teljes államosítására. A cég jelenleg 99,91 százalékban állami tulajdonba van. Ám az energiamamut közgyűlésén kistulajdonosként ott okvetetlenkedik néhány magánszemély, akik zavarják az állami nagytulajdonost. A cég döntéseinek nyilvánossága eddig is hagyott kívánnivalót maga után – a most beterjesztett törvénnyel bezárul a kiskapu.
Ebben a háborúban Magyarország is a tét
Nemcsak Magyarországon ütközik meg egymással az USA és Oroszország az energiaipari döntések befolyásolásáért, hanem Csehországban is, miközben csinos kis meccs folyik Szlovákiában. Az igazi tét persze az: melyikük tekintheti szövetségesének a régió ingadozó országait, amelyeket most komoly nyugati bírálatok érnek.