BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
header

energiaellátás

09.
30.
07:08

Jön a fűtési szezon - félig üresek a méregdrágán vett állami gáztározók

Európában majdnem minden országban teljes töltöttséggel készülnek az újabb fűtési szezonra. A két kivétel Portugália és Magyarország: az előbbiben 40, míg nálunk 51 százalékos a földalatti tározók töltöttsége. Nagy baj azért nincs, mert a betározott gáz mennyisége már így is meghaladja a törvényi minimumot. Viszont a helyzet rávilágít arra, hogy a magyar állam teljesen feleslegesen vette meg az E.On tározóit 280 milliárd forintért – ugyanis éppen azok konganak.

Szerző(k):
Papp Zsolt