BUX 138205.78 -0,92 %
OTP 44370 -1,22 %
header

energiabiztonság

03.
03.
10:35

Merre tart Magyarország? - Ezt tervezi a kormány

Magyarország nem tudja a nemzetközi környezettől függetleníteni, a magyar kormány aktív szerepet kíván vállalni a közös energiapolitikai kihívásokban. Ugyanakkor az ellátásbiztonság kezelése tagállami felelősség – ezért ragaszkodni fog Magyarország ahhoz, hogy minden ilyen döntés nemzeti szinten születhessen meg. Ehhez akar új partnerségek kialakításához is szükség lesz – utalt az atomenergia-ipari fejlesztéseknek – mondta Kádár Andrea Beatrix az NFM helyettes-államtitkára.

Szerző(k):
Economx