Európában lett erősebb a Gazprom
A Gazprom orosz gázipari cég a június 15-ig 15 százalékkal, 10,2 milliárd köbméterrel növelte gázkivitelét az idén Európába és Törökországba éves összehasonlításban.
Európában lett erősebb a Gazprom
A Gazprom orosz gázipari cég a június 15-ig 15 százalékkal, 10,2 milliárd köbméterrel növelte gázkivitelét az idén Európába és Törökországba éves összehasonlításban.
Jól döntött a magyar kormány? - Meglepő eredményt hozott a felmérés
Volt-e értelme megvásárolni az államnak a gáztározókat, felépülhet időben Paks 2 - többek között ezekre a kérdésekre kellett válaszolniuk a szakembereknek a Napi.hu és a Noguchi Porter Novelli által rendezett energetikai konferencián a szakmai közönségének.
Ellátásbiztonság vagy gazdaságosság? - Rossz a kérdés
Nem szabad az ellátásbiztonság jelszava mögé bújva veszteséges energetikai beruházásokat támogatni – hangzott el a Hungarian Energy Investor Forum 2016 kerekasztal-beszélgetésén.
Aszódi: 2018-ban indulhat a paksi építés
Gőzerővel folyik a paksi bővítés előkészítése, a magyar kormány abban bízik, hogy az eljárások megnyugtatóan lezárulnak. A tervek szerint az erőmű építése 2018-ban kezdődik, a két új blokk 2026-tól már termelne, hiszen a orosz hitelt törleszteni kell – hangzott el a Napi.hu energiapolitikai konferenciáján.
Merre tart Magyarország? - Ezt tervezi a kormány
Magyarország nem tudja a nemzetközi környezettől függetleníteni, a magyar kormány aktív szerepet kíván vállalni a közös energiapolitikai kihívásokban. Ugyanakkor az ellátásbiztonság kezelése tagállami felelősség – ezért ragaszkodni fog Magyarország ahhoz, hogy minden ilyen döntés nemzeti szinten születhessen meg. Ehhez akar új partnerségek kialakításához is szükség lesz – utalt az atomenergia-ipari fejlesztéseknek – mondta Kádár Andrea Beatrix az NFM helyettes-államtitkára.