Bezuhant a BP profitja
Jelentősen csökkent a BP olajipari konszern nyeresége a szeptember végével záródott három hónapban az egy évvel korábbihoz képest az alacsonyabb olajár, a kisebb termelés, valamint egyszeri tételek miatt.
Bezuhant a BP profitja
Jelentősen csökkent a BP olajipari konszern nyeresége a szeptember végével záródott három hónapban az egy évvel korábbihoz képest az alacsonyabb olajár, a kisebb termelés, valamint egyszeri tételek miatt.
Tovább zöldült a német áram
Minden korábbinál magasabbra emelkedett a megújuló forrásokból termelt energia aránya a németországi áramfelhasználásban egy pénteken ismertetett felmérés szerint.
Újabb helyről jöhet hazai földgáz
Eredményesek voltak a kutatófúrások, így hamarosan megkezdődhet a gázkitermelés Szolnok-Szandaszőlős és az Alcsisziget térségében. Akár napi többszázezer köbmétert is kitermelhetnek.
A napenergiában bővít a Mol
A Mol napelemparkot állított üzembe Százhalombattán az olajfinomító területén, Tiszaújvárosban és Füzesgyarmaton, a három létesítmény együttes teljesítménye 18,4 megawatt - írja az MTI
Nagyot kaszálhat a Mol
Hamarosan megegyezhet a Mol a Lukoillal és a Transznyefttel a Barátság kőolajvezetéken az április-májusban történt klórszennyezéssel kapcsolatos kártérítés nagyságáról. Amennyiben feltételezzük a hordónkénti 15 dolláros kompenzációt, és nagyságrendileg a Mol által elraktározott 100 000 tonna olajat, akkor 11 millió dollár ütheti a Mol markát.