BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

energetika

12.
01.
18:31

Bezárhatják a magyar szélerőműveket - így számol a minisztérium

A szélenergia egyre nagyobb szerepet kap a globális villamosenergia-ellátásban, világszerte egymás után épülnek a tengeri és szárazföldi szélfarmok. Magyarországon azonban az elmúlt években parkolópályára került a szélenergia, és úgy tűnik, a kormány hosszú távon sem számol ezzel a tiszta energiaforrással. Jelenlegi tervei szerint tíz év múlva egyetlen szélerőmű sem fog üzemelni itthon, pedig az elméleti potenciál jelentős, ami alapján akár meg is többszörözhetnénk a hazai kapacitást - adta hírül a portfolio.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss