BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

elnök

02.
07.
22:15

Donald Trump szabályellenesen vitt el dokumentumokat a Fehér Házból

Donald Trump volt amerikai elnök a Fehér Házból történt távozásakor hazavitte Kim Dzsong Un észak-koreai vezető leveleit, és néhány más feljegyzést is - írja a The Washington Post. A lap az ügyre rálátó, három forrásra hivatkozva arról számolt be, hogy az amerikai Országos Levéltár januárban visszaszerzett több doboznyi - a Fehér Házból szabályellenesen elvitt - dokumentumot. Ezeket az iratokat az előírásoknak megfelelően át kellett volna adni a nemzeti archívumnak.

Szerző(k):
Szász Péter