Csak bankkártyával fizethetünk - jogszerű-e, ha így dönt a szolgáltató?
Nem tekinthető a jegybanktörvénnyel ellentétesnek, ha az eladó csak elektronikus fizetési eszközt fogad el - hívják fel a figyelmet cikkükben az MNB szakértői.
Csak bankkártyával fizethetünk - jogszerű-e, ha így dönt a szolgáltató?
Nem tekinthető a jegybanktörvénnyel ellentétesnek, ha az eladó csak elektronikus fizetési eszközt fogad el - hívják fel a figyelmet cikkükben az MNB szakértői.
NFM: nincs veszélyben az e-útdíjból tervezett 75 milliárd forintos bevétel
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium álláspontja szerint nincs veszélyben az e-útdíjból tervezett 75 milliárd forintos bevétel - közölte Banai Péter Benő, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) költségvetésért felelős helyettes államtitkára a keddi online tájékoztatón. A 13. havi nyugdíj összegét nem tartalmazza a 2013. évi központi költségvetés - válaszolta arra a kérdésre, hogy mekkora kiadással számol az NGM a 13. havi nyugdíjjal kapcsolatban.
Titokzatos biztos gondozza az állami mobilfizetést
A nemzeti mobil fizetési rendszer, valamint a magyar elektronikus jegy- és bérletplatform létrehozásával kapcsolatos feladatok teljesítésének összehangolására Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter Szőke Pál személyében miniszteri biztost nevezett ki, közölte hétvégén a kormany.hu. Sokat egyelőre szakmai berkekben sem tudni a szakemberről.
Folytatódik a vény-mizéria - törvénysértő volt az OEP tendere
A Közbeszerzési Döntőbizottság szerint szabálytalan volt az OEP 216 millió vény előállítására kiírt tendere, jogsértően érvénytelenítették az Állami Nyomda ajánlatát. Az egyedüli érvényes ajánlatot benyújtó Szenzorral azonban a jogorvoslat ellenére, ellátási problémákra hivatkozva már szerződést kötöttek. A Szenzor 2010-ben váltotta a korábbi beszállító Állami Nyomdát.
Jövőre startol az e-útdíj - évi százmilliárdos bevételt hozna
Rövidesen a kormány elé kerül az e-útdíj bevezetésének javaslata.