A Xiaomi nagy bejelentése után kilőttek a részvényei
Megugrottak a Xiaomi részvényei, miután a cég megerősítette a felröppent piaci híreket, miszerint három év múlva elindítják saját elektromos autóinak gyártását.
A Xiaomi nagy bejelentése után kilőttek a részvényei
Megugrottak a Xiaomi részvényei, miután a cég megerősítette a felröppent piaci híreket, miszerint három év múlva elindítják saját elektromos autóinak gyártását.
A Volkswagen vezére belengetett egy 30 ezres leépítést
A Tesla berlini gyárának elindulása arra kényszeríti a Volkswagent, hogy felgyorsítsa az átállást az elektromos autókra. Mivel Elon Musk ígérete szerint 12 ezer alkalmazottal évente akár 500 ezer autót is előállíthatnak, a VW nem engedheti meg magának, hogy a wolfsburgi üzemben 25 ezer alkalmazottal évi 700 ezer autót gyártsanak. Magyarországnak is rossz előjel lehet ez.
Norvégiában tényleg alig vesznek már belső égésű motorral autót
Norvégia mindig élen járt az elektromosautó-eladásokban, most szeptemberben pedig már az összes új autó 77,5 százalékát tették ki ezek a modellek. Egy évvel korábban ez az arány még "csak" 61,5 százalék volt - írja a Reuters.
Hamarosan kigördül az első autó a Tesla európai gyárából
A Tesla új európai gyárában már a jövő hónapban legördülhetnek az első autók a gyártósorról, de a sorozatgyártás hosszabb időt vesz igénybe - mondta Elon Musk vezérigazgató szombaton a helyszínen tartott fesztiválon.
Újabb határt lépett át a győri Audi-gyár
A világ legnagyobb motorgyárának számító győr Audi-üzemben elkészült a 250 000. villanymotor.