A norvég újautó-piac 73,8 százalékát adták a tisztán elektromos autók
Norvégia már régóta világelső az elektromos autók értékesítésében és minden esélyük megvan, hogy 2025-re ne helyezzenek forgalomba belső égésű autót.
A norvég újautó-piac 73,8 százalékát adták a tisztán elektromos autók
Norvégia már régóta világelső az elektromos autók értékesítésében és minden esélyük megvan, hogy 2025-re ne helyezzenek forgalomba belső égésű autót.
Hiába drága a benzin, az elektromosautó-boom várat magára a taxisoknál
Az üzemanyagárak drasztikus emelkedése a taxisokat különösen kellemetlenül érinti és számukra is csak sovány vigasz, hogy most egy darabig 480 forintnál nem kell többet fizetni értük: az egy évvel korábbihoz képest így is 110-120 forintos a drágulás. Nem véletlen, hogy megint felmerült az igény Budapesten a fix tarifák emelésére. Logikus lenne, hogy a drágulás felgyorsítja az átállást az elektromos autókra, ez azonban nem ilyen egyszerű.
Szupertakarékos autót ígér a Mercedes
A villanyautókra jellemző 100 kilométeren ként 14 kWh-nál 40 százalékkal kisebb fogyasztású modellel jöhet ki a Mercedes.
A kormány támogatja a közlekedés zöldítését
Törvényben rögzített, hogy Magyarország 2050-re klímasemleges országgá válik, a tiszta technológiákra való átállást pedig a közlekedés zöldítésével is támogatják - mondta el Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai államtitkára két elektromos autó átadásán.
A városlakók régi vágyát teljesíti a Skoda
A Skoda buszgyártó részlege is belép azok közé a járműgyártók közé, amelyek elektromos buszt kínálnak, hogy megszabadítsák a városlakókat a buszok fekete kipufogófüstjétől.