Elbocsátások jönnek a bankoknál
Újabb elbocsátási hullám várható világszerte a befektetési bankoknál egy nemzetközi felmérés szerint.
Elbocsátások jönnek a bankoknál
Újabb elbocsátási hullám várható világszerte a befektetési bankoknál egy nemzetközi felmérés szerint.
Többen kerülnek lapátra, de a közmunka dübörög
A közfoglalkoztatás térnyerése nyomán csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma márciusban a Nemzeti Munkaügyi Hivatal (NMH) legfrissebb adatai szerint. Az előző hónaphoz képest viszont több mint ezerrel nőtt a csoportos leépítés keretében elbocsátandó létszám.
Elbukható a táppénz, egyszerűbb lesz kirúgni a betegeket
Július elsejétől a betegség ideje alatt is felmondhatnak a munkáltatók a keresőképtelenné váló munkavállalóiknak. Egyszerűbb lesz megszabadulni az eddig védett pozíciókban lévőktől, azaz a három éven aluliakat nevelőktől vagy nyugdíj előtt állóktól, bizonyos esetben a várandósoktól is. Aki pedig hosszabb munkanélküliség után vállal újra munkát, ám röviddel a munkakezdés után a betegszabadság idejét meghaladó időtartam erejéig lesz beteg, annak úgy mondhatnak fel, hogy közben táppénzre sem lesz feltétlenül jogosult.
Újabb elbocsátások jönnek a Nokiánál
Elemzők szerint újabb elbocsátásokra, üzletágai egy részének eladására kényszerül a Nokia, miután továbbra is vesztésre áll a mobiltelefonok öldöklő versenyében.
Létszámleépítésre készül a Sony
Hat százalékos karcsúsításra készülhet a cég, azt azonban nem tudni, ez milyen arányban érintheti a japán és a külföldi egységeket.