Drámai állapotokról, elviselhetetlen lelki terhekről, irreális számokról tudósít egy magyar intenzíves szakorvos
A Covid-19 halálozás mára vezető halálokká vált, a leterheltség és a kapacitáshiány miatt az orvosok nem tudják az elvárható ellátást nyújtani, ami hatalmas lelki teher számukra. Szeptemberi figyelmeztetésüket, a jelenlegi helyzet megelőzésére tett javaslataikat figyelmen kívül hagyták a döntéshozók. Mostanra vészesen leromlott az ellátórendszer minősége, a naponta közölt számok pedig nem reálisak - olvasható Lovas András aneszteziológus intenzív terápiás szakorvos Átlátszón megjelent cikkében.




