BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

egészségügyi_ellátás

03.
03.
18:41

Egészségügyi reform: ennyi orvos és nővér maradt az állami ellátórendszerben

Az egészségügyi dolgozók 96,3 százaléka, több mint 106 ezer szakember választotta az egészségügyi szolgálati jogviszonyba lépést 2021. március 1-jével - közölte az MTI-vel az Országos Kórházi Főigazgatóság. Összesen 4062-en döntöttek a kilépés mellett: a 19269 közalkalmazottként dolgozó orvos közül 842-en, a 73 400 szakdolgozóból 2543-an nem vállalták az új feltételeket.

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
01.
22:33

Működésképtelenné vált egy fővárosi kórház belgyógyászati osztálya

A Jahn Ferenc Dél-Pesti Kórház II. számú belgyógyászatán a 15 orvosból csak 3 írta alá a március elsejétől érvényes szerződését, ezért a kórház főigazgatója a Nemzeti Népegészségügyi Központnál bejelentette: az osztály működésképtelenné vált – derül ki a Telex birtokába jutott levélből. Ez az első hivatalos jele annak, hogy az egészségügyi szolgálati jogviszonyra való átállás ellátási problémákat okoz.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss