BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

e-útdíj

05.
11.
07:16

A tízszeresére drágul az autópálya-használat Magyarországon

Nem tűnnek reálisan teljesíthetőnek a kormány e-útdíj bevételi tervei, ráadásul kiderült, hogy a Széll Kálmán terv 2.0-ban szereplő 150 milliárdos összegnél is többet vár majd az állam az úthasználóktól. Az ismert elképzelések alapján az országon átrobogó kamionokat a sok esetben jelenlegi tarifa tízszeresével terhelnék meg. Az autósok és buszosok számára viszont még évekig maradhat a már ismert matricás rendszer.

Szerző(k):
Ádám Viktor