Formálódik az elektronikus útdíjrendszer
Elkezdték szerelni a díjszedő automatákat - két hét múlva élesedik a rendszer.
Formálódik az elektronikus útdíjrendszer
Elkezdték szerelni a díjszedő automatákat - két hét múlva élesedik a rendszer.
Kiderült, mennyit kereshetnek az e-útdíj-biznisz szereplői
A Magyar Közlöny szerdai számában megjelent a nemzeti fejlesztési miniszter rendelete az útdíjszedő által az útdíjszolgáltatóknak, valamint az egyetemes útdíjszolgáltató által a bevallási közreműködők és a viszonteladók részére fizetendő átalány-költségtérítés számításáról és mértékéről. A rendelet 2013. július 1-jén lép hatályba.
Mi fizetjük meg az e-útdíjat is
A fuvarozó cégekben nincs több tartalék, az e-útdíjat ezért a szállítási vállalkozók kénytelenek lesznek áthárítani a megbízókra, akik pedig nagy valószínűséggel ezt megjelenítik majd az áraikban - véli Karmos Gábor, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete főtitkára.
Cégeket adna el és venne a magyar állam
Vannak olyan cégek, amelyek nem kívánnak részt vállalni a további rezsicsökkentésben, ezekkel az esetleges kivásárlásról is tárgyal a kormányzat. Az állam eközben más társaságokban átváltható kötvényekkel csökkentené tulajdonát.
Jön az e-útdíj, megvannak a büntetési tételek is
A nemzeti fejlesztési miniszter a pénteki Magyar Közlönyben közzé tette a használatarányos útdíj - e-útdíj - tarifáját, valamint azoknak az utaknak a jegyzékét, amelyek július 1-től használatarányosan lesznek fizetősek a 3,5 tonnánál nagyobb megengedett legnagyobb össztömegű, tehergépkocsik számára. Ugyancsak rendeletben szabályozták a nemfizetés szankcióit.