BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

e-star_management_zrt.

09.
13.
00:00

Végre lehet elfogadott mérlege az E-Starnak

Jóváhagyatná a részvényesekkel az elmúlt évre vonatkozó beszámolóját az E-Star igazgatósága − derült ki a társaság október 3-ai rendkívüli közgyűlésére benyújtott határozati javaslatai alapján. A tavalyi évet 12,5 milliárd forint veszteséggel zárta az E-Star Alternatív Energiaszolgáltató Nyrt. − tette közzé a társaság korábban a 2012-es mérlegében. Ugyanakkor a jókora késéssel megjelent beszámolóban a cég könyvvizsgálója azt is jelezte, hogy az adatok nem mutatnak megbízható és valós képet a cég vagyoni és pénzügyi helyzetéről. Ezt a Deloitte azzal indokolta, hogy a törvényszék legutóbbi végzése megszüntette a csődeljárást, amely ha jogerőre emelkedik, megindul a felszámolás. Vagyis ezek alapján nem érvényesül a vállalkozás folytatásának elve, amire alapozva a beszámoló készült. A cég csődhelyzete egyes leányvállalatok fizetésképtelenségét eredményezheti. Mindez jelentős bizonytalanságot okoz egyes követelések és részesedések értékelését illetően. Ezt a véleményét ugyanakkor a könyvizsgáló valószínűleg felülbírálja a rendkívüli közgyűlésig, hiszen azóta a Fővárosi Ítélőtábla jóváhagyta a cég és adósainak csődegyzségét. A határozat jogerős, ellene fellebezni nem lehet.

Szerző(k):
Deák Bálint
09.
09.
00:00

Limittel drágult az E-Star

A Fővárosi Ítélőtábla jóváhagyta az E-Star és hitelezői csődegyezségét és a csődeljárást befejezetté nyilvánította − jelentette be a cég a BÉT honlapján. Mindez azt jelenti, hogy a korábban megkötött megállapodás érvényes, így a cég folytathatja működését és nem kell tartani a felszámolástól. A hírt követően a társaság részvénye 20 százalékos pluszba ugrott, ami a felső limitet jelentette pénteken.

Szerző(k):
Deák Bálint