Autósok figyelem - fontos határidő közeleg
A feleslegessé vált megyei e-matricák visszaváltása március 15-én éjfélig kezdeményezhető.
Autósok figyelem - fontos határidő közeleg
A feleslegessé vált megyei e-matricák visszaváltása március 15-én éjfélig kezdeményezhető.
Útdíj - akár néhány percen múlhat a bírság
Csaknem 830 ezer megyei e-matricát vettek és 13 ezret váltottak vissza az autósok február végéig. A januári jogosulatlan úthasználat miatt mintegy 3500 pótdíjfizetési felszólítást küldtek ki.
E-útdíj - januárban még nem küldtek felszólítást
A januári próbaüzemben csak gyűjtötte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NUSZ) Zrt. a jogosulatlan úthasználattal kapcsolatos adatokat, azok összesítése folyamatban van, januárban nem küldtek ki fizetési felszólítást az e-matrica nélkül autózóknak - közölte a NUSZ.
Bejött a kormány terve, megfizetnek az autósok
Bevételi szempontból eddig vitathatatlanul jól teljesít az átalakított útdíjrendszer: többet fizetnek az autósok, furgonosok és kamionosok is. Főként azok választották a fizetős útszakaszok elkerülését, akik csak alkalmanként járnak arra, az ingázók inkább megvették a megyei matricát.
Duplán fizettetne a kormány az autósokkal sarcot
Az Útalap 1999-es megszüntetésével eltűnt a biztos háttér a közútfenntartási kiadások mögül, így az útépítések finanszírozása az uniós és költségvetési források függvénye. Ennek ellenére az útalap egykori bevételeit az autósok ma is fizetik azon évi 170-180 milliárd forint mellett, ami a sztrádabevételekből kerül a költségvetésbe. Ugyanakkor egy létező forgatókönyv szerint felmerült, hogy a teljes úthálózat használatát díjkötelessé tegyék.