BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

dollár

06.
24.
10:59

A dollár dilemmája: marad-e a globális tartalékvaluta-szerep?

Trump szerint a világkereskedelem jövője „fantasztikus” („terrific”), és az „USA rengeteg pénzt fog keresni” akármit is csinál a nemzetközi kereskedelemben. Az amerikai döntéshozók egyetlen gondja, hogy miközben mindenki az amerikai devizát használja a globális kereskedelemben, a dollár túlzottan erőssé vált, ami az USA termelési kapacitásainak lerombolásához, offshoringhoz vezetett, miközben a pénzügyi rendszer hatalmasra duzzadt (ez utóbbi nem aggasztja a döntéshozókat). Valójában azonban a probléma kettős: a globális deviza és a szintén globális katonai erő hasznából sokan részesülnek, a fenntartása viszont egyedül az USA-ra hárul.

Szerző(k):
Economx