Százasával utasítják ki az orosz kémeket az EU-ból, Magyarország kivétel
Több mint 100 orosz diplomatát küldtek haza az Európai Unió tagállamaiból az ukrajnai háború kezdete óta, akik a gyanú szerint - akkreditációjukkal visszaélve - kémkedtek a fogadó országokban. A kiutasításokban a V4 legjelentősebb ereje, Lengyelország jár az élen, amely múlt héten 45 orosz tisztségviselőnek mutatott ajtót, továbbá befagyasztotta a helyi orosz külképviseletek bankszámláit. Az ugyancsak V4-tag Szlovákia előbb 3, majd szerdán további 35 orosz külképviseleti dolgozót nyilvánított nemkívánatos személynek és 1-et Csehország is.




