BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

digitalizáció

09.
17.
12:01

Fontos bejelentés érkezett az Erste mobilbankos ügyfeleiről

Alig fél év alatt meghaladta a félmilliót az Erste Bank új digitális platformját, George-ot használó ügyfelek száma. A digitalizáció térhódításával a bankhasználati szokások is változnak. A pénzintézetnél ma már többen intézik napi bankügyeiket a mobiljukon, mint ahányan az internetbankon keresztül, George Appon pedig még a korábbi MobilBankhoz képest is tovább nőtt az ügyfelek aktivitása.

Szerző(k):
Herman Bernadett
09.
17.
10:47

Fontos hírt közölt az OTP a mobilbankról

Másfél év alatt megduplázódott, mostanra pedig átlépte az 1,5 millió felhasználót az OTP Bank mobilbanki alkalmazása. Jelentősen nőtt a digitálisan aktív ügyfelek aránya és a digitálisan végzett tranzakciók száma is a hitelintézet ügyfeleinek körében, emellett egyre népszerűbbé válik a hitelintézet új internet- és mobilbankja is, amely augusztus óta már a teljes lakossági ügyfélkör számára elérhető. A mobilcsatorna fejlesztése folyamatos, a felhasználók számára újabb és újabb innovatív funkciók válnak elérhetővé.

Szerző(k):
Herman Bernadett
09.
16.
15:20

Felértékelődött az alkalmazottak egészsége, de az egészéség-, és nyugdjípénztári tagság fiatalítására szükség volna

A magyar gazdaság alkalmazkodó- és ellenállóképessége erősebbnek bizonyult a járvány alatt a várakozásoknál - közölte az MTI szerint a Pénzügyminisztérium (PM) pénzügyekért felelős államtitkára az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetségének (ÖPOSZ) konferenciáján. A budapesti rendezvényen a jegybank és a szövetség delegáltja máshová helyezték az előadásaik hangsúlyát.

Szerző(k):
Szabó István M.
09.
04.
11:39

Mégsem kell a kormányzati informatikai rendszer, amire 14 milliárdot költöttek (frissítve)

Augusztus közepén jelent meg kormányhatározat arról, hogy megszűnik az egységes kormányzati ügyiratkezelő rendszer érkeztető programja (KÉR). A minisztériumok és állami hivatalok közötti iratokat digitalizáló informatikai rendszerre és annak működtetésére a Jelen lap értesülése szerint 14 milliárd forintot elköltöttek. A Belügyminisztérium szerint a KÉR létrehozására és működtetésére fordított források többszörösen megtérültek.

Szerző(k):
Domokos Erika