BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

digitalizáció

06.
26.
06:00

Százmilliókat hozhat egy új rendszer a létesítménygazdálkodásban

Átlátni egy nagyra nőtt ingatlanportfólióval járó információs káoszt, kiszűrni a friss, releváns és érvényes adatokat a tömegből és minél nagyobb tőkét kovácsolni ezek felhasználásából - röviden talán ennyi a létesítménygazdálkodás fő funkciója. Ha a folyamat digitalizált formában zajlik, a tisztánlátáson túl páratlan lehetőségeket nyit a hatékonyabb működés, az energiatakarékosság felé, amivel akár százmilliós megtakarítás érhető el. Az okos városok felé haladva önkormányzatok számára éppúgy hasznos a digitális nyilvántartást mint a több telephellyel, létesítménnyel rendelkező nagyvállalatoknak.

Szerző(k):
Szepesi Anita
06.
08.
10:07

Jól ráijesztettek a magyar cégekre - sok a félreértés a digitalizáció körül

Sokszor a csillagháborút akarják eladni a kis-és közepes vállalkozásoknak (kkv), amikor digitalizációs fejlesztéseket próbálják rájuk sózni, miközben a legtöbb magyar - akár ipari termeléssel foglalkozó - cégnek valójában sokkal kisebb léptékekben kellene gondolkodnia. Ez viszont nem jelenti azt, hogy a gyártási mennyiségen nem tudna komolyan javítani a kevésbé költséges megoldásokkal. A „Mintagyár” projektjében a Budapesti Műszaki Egyetemen (BME) működő Ipar 4.0 Technológiai Központ éppen az eligazodásban akarja segíteni a vállalkozásokat, állapotfelméréssel, bemutatókkal és képzési programokkal.

Szerző(k):
Szabó Dániel