Hol tart a forint?
Picit erősödött a forint kedd reggelre, de ez is csak 410 forintnál valamilvel olcsóbb eurót jelent.
Hol tart a forint?
Picit erősödött a forint kedd reggelre, de ez is csak 410 forintnál valamilvel olcsóbb eurót jelent.
Válságspirálban a forint, már a 410-es eurót közelíti az árfolyam
Nyakunkon a 410 forint felé kúszó euró. Ha nem egyezik meg a kormány Brüsszellel, kivégzi a piac a magyar devizát, amely minden valamirevaló fizetőeszközzel szemben történelmi mélyponton áll. Az államadósság finanszírozása horrorisztikusan megdrágult. Utoljára 2009 közepén voltak a mostanihoz hasonló három és ötéves hozamok.
Sírgödörbe lökték a forintot, ráhányják a földet is
405 forint fölötti euró az újabb történelmi mélypont. A dollárral szemben is megdőlt mindenkorábbi rekord, 390 fölé emelkedett az árfolyam. Az egykori devizahitelesek most már nyugodtan nézhetik a 406 forint fölött ugráló árfolyamot. A dollárral, a cseh koronával és a svájci frankkal szemben is meglett a negatív rekord.
Gyengült a forint
Gyengült a forint a hétfői kereskedésben a főbb devizákkal szemben, ennek mértéke 0,5 százalék körül mozgott.
Surányi György: bármikor megszólal Matolcsy és Nagy, a forint azonnal gyengül
„Semmi sem indokolja, hogy 400 forint legyen egy euró” – állítja Surányi György volt jegybankár, aki szerint Matolcsy György és Nagy Márton szinte minden szavára gyengül a forint, ami azt mutatja, hogy a piac szemében sem a kormánynak, semi a jegybanknak sincs hitele, írja beszámolójában a forbes.hu.