BUX 138413.64 0,57 %
OTP 44400 0,95 %
header

devizahiteles_mentés

09.
05.
00:00

Nem akar a perekről egyezkedni az NGM?

Vélhetően nem akar belemenni az árukapcsolásba a Nemzetgazdasági Minisztérium, ennek köszönhető, hogy a tárca az MTI-nek adott nyilatkozatában elfogadhatatlannak nevezte a Magyar Bankszövetség augusztus végi javaslatainak egy részét. Feltehetően a szövetség vezetői által írt és a napokban nyilvánosságra került levél azon pontjára mondott kemény nemet a tárca, amelyben a banki képviselők felvetették, hogy a bankszektorra ismételten komoly terhet rovó megoldást választó ügyfelek mondjanak le az eredeti szerződések bíróság előtti megtámadásának jogáról azzal, hogy a korábbi, a forintosítást megelőző jogviszonyt megerősítik. Az MTI-nek adott nyilatkozatból nem derült ki egyértelműen, hogy ez a pont vágta-e ki a biztosítékot, ám a szaktárca megjegyzi, hogy a probléma kezelését, valamint a 90 napot meghaladó tartozással rendelkezők számára kínált külön átfogó adósságrendezés részleteit tartalmazó bankszövetségi javaslatok vizsgálata és a kormány koncepciójának kialakítása zajlik. A minisztérium szerint a kormány abban érdekelt, hogy a tömeges méretűvé vált devizahiteles problémára mielőbb megoldás szülessen.

Szerző(k):
Nagy Nándor László