Lázár kampányol - mentenék a devizás autósokat
Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár csütörtökön lakossági fórumot tartott Algyőn. Amellett, hogy megemlítette a kormány néhány eddigi intézkedését, beszélt a devizahitelesekről is.
Lázár kampányol - mentenék a devizás autósokat
Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár csütörtökön lakossági fórumot tartott Algyőn. Amellett, hogy megemlítette a kormány néhány eddigi intézkedését, beszélt a devizahitelesekről is.
A Nomura tart a magyar kormánytól
Idén évben több kockázatos eseménnyel kell számolni a régióban, mint tavaly. Nem csak azért, mert a Fed lassítja a pénznyomdát, és emiatt eltűnhet az elmúlt években igen kedvező likviditásbőség a feltörekvő piacokról, több ország is fontos fordulóponthoz érkezett - vélik a Nomura londoni elemzői.
Már 15 ezer devizaadóst megmentettek
Eddig 15 ezer lakást ajánlottak fel a jelzáloghiteleiket törleszteni nem tudó tulajdonosok a Nemzeti Eszközkezelő (NET) Zrt.-nek, az idei év végére ez a szám eléri a 25 ezret, ezzel 100-120 ezer ember lakhatása oldódik meg tartósan - jelentette be Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter.
Tovább regulázzák a bankokat
Németh Szilárd rezsibiztos szombaton benyújtotta törvénymódosító javaslatát, amely a bankoknak kötelezővé tenné, hogy tájékoztassák devizahiteles ügyfeleiket arról, mennyit spóroltak meg az árfolyamgáttal – akik pedig nem éltek eddig ezzel, azok mennyit spórolnának.
Mire is jó az állam adósmentése?
A magyarok többsége olyan devizahiteles mentőcsomagot támogatna, amely a valóban rászorulóknak, például a munkanélkülivé vált, fizetni nem képes adósoknak nyújtana speciális segítséget – derül ki a Bankmonitor.hu reprezentatív kutatásából.Egy új mentőcsomaggal azonban nem érheti hátrány a forinthiteleseket, a költségeket pedig a többség megosztaná az állam, a bankok és az adósok között.