Lőttek a barátságtalan devizáknak Oroszországban
A legnagyobb orosz bankok hadat üzentek a dollárnak és az eurónak: már nem fogadnak el több külföldi valutát.
Lőttek a barátságtalan devizáknak Oroszországban
A legnagyobb orosz bankok hadat üzentek a dollárnak és az eurónak: már nem fogadnak el több külföldi valutát.
Miért rühellik sokan a dollárt? Megszabadulnának tőle az országok
Az amerikai dollár évtizedekig a világ tartalékvalutája volt, de dominanciája egyre csökken, mivel az Oroszországgal szembeni szankciók arra ösztönöztek számos országot, hogy a kereskedelemben tartalékvaluta bevezetésén gondolkodjanak. Az USA monetáris politikája, az erős dollár és a globális olajkereskedelemben bekövetkezett strukturális változások szintén hozzájárulnak ehhez.
Lejtőre került a forint
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Csúfosan zárult a forint küzdelme
Nem állt meg a lejtőn a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben.
Ideje ránézni, mi van a számlánkon lévő dollárral
A jelek szerint lassul az infláció az Egyesült Államokban és már a Fed sem fog olyan sok kamatot emelni, mint korábban várták. Elemzők szerint a dollár többek között ezért gyengülésre van ítélve.