Mínusszal kezdték a szeptembert a nyugat-európai és a budapesti tőzsdék
Mínuszban nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, a Budapesti Értéktőzsde sem kivétel.
Mínusszal kezdték a szeptembert a nyugat-európai és a budapesti tőzsdék
Mínuszban nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön, a Budapesti Értéktőzsde sem kivétel.
Hathetes mélyponton zártak az európai tőzsdék
Folytatódott a lejtmenet az európai börzéken szerdán, a vezető nyugat-európai tőzsdeindexek hathetes mélypontra süllyedtek. A londoni FTSE-100 mutató 1,05 százalékkal, a frankfurti DAX-index 0,97 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 1,37 százalékkal gyengült keddi záróértékéhez képest.
Az OTP-részvény már megérezte az MNB mai bejelentését
Az elmúlt napok alacsony forgalmához képest kedden élénkebb volt a kereskedés a BÉT-en, az OTP húzta le a BUX-ot. Az MNB ma bejelentett intézkedései között a bankrendszer számára meghatározott kötelező tartalékráta emelése hatással volt a vezető részvény árfolyamára is.
Felfelé nyitott Európa
Indexemelkedéssel indult a kereskedés pénteken a főbb európai értékpapírpiacokon.
Zöldben álltak meg az európai tőzsdék, csak Párizs volt kivétel
Vegyesen fejezték be a csütörtöki kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék – írja az MTI. Az amerikai indexek vegyesen álltak nyitáskor.