BUX 138093.81 -1,0 %
OTP 44500 -0,93 %
header

cukor

06.
07.
07:08

Szükségessé vált, hogy idén kétszer emeljük a Milka-csoki árát, és ez még nem minden

Kevéske örömforrás volt a világjárvány idején, így a régi, jól ismert édességmárkákhoz "menekültek" a magyar fogyasztók. A koronavírus jelentősen átformálta a vásárlási szokásokat is - tudtuk meg Mayer Gábortól, a piacvezető csokoládé-, keksz- és cukorkaforgalmazó Mondelez Hungária Kft. ügyvezetőjétől. Ám hiába a snackőrület, amikor a nyersanyagpiaci árrobbanás felfalja az eredmény egy részét. Tavaly az újdonságokkal is nehéz volt villantani a piacon, idén ez megváltozhat.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
06.
01.
12:33

Jól fogy a süti: a Daubner 3 milliárdos osztalékot fizetett 8 év alatt

Mindössze 82 millió forinttal csökkent a budaiak régi, kedvelt cukrászdájának, a Daubnernek a nettó árbevétele a Covid-járvány első évében, 2020-ban. A forgalom így is meghaladta az 1,7 milliárdot - derül ki a cég éves beszámolójából. Az egyszemélyes vállalkozás nyolc éve minden évben fizet a nyereségből százmilliós osztalékot a tulajdonosnak, 2013 és 2020 között összesen hárommilliárd forintot.

Szerző(k):
Domokos Erika