BUX 138993.14 -0,36 %
OTP 44880 -0,09 %
header

cég

11.
23.
09:33

Durrantatottak a magyar vállalatok a válság előtt

Miközben a közép-kelet-európai régió ötszáz legnagyobb vállalata 740 milliárd euróra, azaz 5,5 százalékkal növelte árbevételét tavaly, a rangsorban szereplő 73 magyarországi társaság ezt meghaladó, 6,3 százalékos forgalombővülést ért el. A régió harmadik legnagyobb árbevételű vállalata - a lengyelországi PKN Orlen és a csehországi Skoda Auto után - a Mol. A második legjelentősebb forgalmú magyarországi vállalat az Audi Hungaria, amelyet a villamossági termékeket gyártó Legrand követ - írja elemzésében a Coface hitelbiztosító.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
10.
12:45

Most jön a neheze? - A hazai cégek harmada számol elbocsátással

A magyar kis- és középvállalkozások (kkv) csaknem 10 százaléka biztosnak tartja, hogy a járvány második hullámában szükség lesz elbocsátásokra, további 24 százalékuk nem tartja kizártnak, hogy ilyen lépésre kényszerül - derül ki a MiniCRM felméréséből. A válaszadók 8 százaléka állítja, hogy cége legfeljebb egy hónapig bírja ki a komolyabb lezárásokat. Az adatok azt mutatják, a digitalizáció növelheti a válságállóságot, és a fejlesztést az állam is támogatja.

Szerző(k):
Domokos Erika