BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

byd

05.
15.
16:48

Itt a bejelentés: Magyarországon építik meg a BYD európai központját

Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Wang Chuanfu a BYD vállalat elnök-vezérigazgatója a Karmelita kolostorban tartott közös sajtótájékoztatót, miután a mai napon a magyar és a kínai delegáció tárgyalásokat folytatott egymással. Ezt követően stratégiai megállapodást írt alá Szijjártó Péter külügyminiszter és Stella Li, az elektromosautó-gyár ügyvezetője. Bejelentették: hazánkban építik fel a kínai cég új európai központját.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba
05.
15.
12:29

A kormány 300 ezer tartalékosa 24 órát nem bírna a munkahelyén

Czomba Sándor államtitkár szerint a hazai munkaerőpiacon 300 ezer inaktív személy potenciálisan elérhető, őket kell integrálni valahogy. Probléma, hogy ez a „tartalékos" csoport markáns hányada messze van a piactól, akár mentális, akár társadalmi okokból. Az elmúlt 15 évben a negatív gazdasági hatások 2010-hez képest nem, vagy alig éreztették hatásukat a munkaerőpiacon.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba