BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

biztositás

06.
02.
18:01

Jó lóra tett a kormány, de a boltokat jobban teszi, ha megkíméli

A kormány gigantikus, a Bokros-csomaggal felérő megszorítással kezdte 2022-es ciklusát. A két év alatt a GDP több mint 7 százalékát elérő beavatkozás számos szektort érint, amelyek - a homályos kormányzati megfogalmazás szerint - valamilyen "extraprofitra" tettek szerint a járvány alatt vagy azt követően. Az emberek többsége egyetért a különadókkal, de hogy ez mely szektorokat érintse, abban már nincs egyetértés. Ez derül ki a Pulzus Kutató, lapunk megbízására készített felméréséből.

Szerző(k):
Szász Péter