Szennyezett ásványvizek miatt zárattak be egy magyar gyárat
A Nébih bezáratta a több mint 50 éve működő Borsodi Víz üzemét, mert a kút, ahonnan a gyógyhatású ásványvizet nyerik, rákkeltő anyaggal szennyezett. A vegyület, amely még 260 méter mélyen is kimutatható, a PVC gyártásához is használt vinil-klorid - tudta meg a Blikk.




