Varga Mihály: a béreket terhelő adók csökkentését jelentette be
A gazdasági kabinet 750 milliárd forintnyi adócsökkentésről döntött, tovább csökkennek a munkát terhelő adók - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebookon.
Varga Mihály: a béreket terhelő adók csökkentését jelentette be
A gazdasági kabinet 750 milliárd forintnyi adócsökkentésről döntött, tovább csökkennek a munkát terhelő adók - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebookon.
Nincs felső határ a rendőrök jutalmánál, a vezetők több milliót tehetnek zsebre
Nem lesz maximálva a fegyveres és rendvédelmi szervezetek hivatásos tagjai számára a 2022 elején kifizetésre kerülő fegyverpénz, ami azt jelenti, hogy egy rendőrtábornok a milliós fizetése mellé ugyanúgy megkaphatja a hathavi bérét, mint egy 160 ezer forintos illetményért dolgozó kezdő rendőr. A rendvédelmi szakszervezetek jelenleg a várható fegyverpénz ellenére is keveslik a kiegészítő juttatás 11 százalékpontos emelését, amely lényegében az egyetlen eszköz lenne a rendőri fizetések növelésére. Ez nem éri el a minimálbér és a garantált bérminimum jövő évi emelésének szintjét sem.
Fontos döntés érkezik: tovább nyílik a nyugdíjasok közötti szakadék
Már biztosra vehető, hogy jövőre a minimálbér bruttó 200 ezer, a bérminimum pedig 260 ezer forint lesz. Ezzel borítékolhatóan még jobban kitágul a nyugdíjasokat sújtó olló, az árak pedig biztosan emelkednek - értékel az Azénpénzem.hu. A Nyugdíjas Parlament szerint az időseknek ígért - a költségvetésből finanszírozott - számos pluszjuttatás kilátásba helyezése csak időlegesen feledteti az időskori életkörülmények romlását.
Kreatívan juttat tőkét az állam a postának, a kérdés, hogy ebből lesz-e béremelés
Az állam úgy döntött, hogy megvásárol 42 milliárd forintért egy bélyeggyűjteményt a tulajdonában álló Magyar Postától. Elvileg ez lehet a béremelés fedezete a cégnél, de ennek egyelőre nincs nyoma - írja a 24.hu.
Átalakul a magyar temetkezés, még a járvány sem kell hozzá
Változtak a temetkezési szokások: egyre többen a hagyományos koporsós temetés helyett a hamvasztást választják. Ezt pénzügyi okok mellett az is indokolhatja, hogy a temetés időpontja rugalmasabban kezelhető és az sem jelent problémát, ha arra csak hetek, hónapok elteltével kerül sor. A szolgáltatások kismértékben drágultak ugyan, de összességében elmondható, hogy a világjárvány okozta nehézségeket megugrották a hazai temetkezési vállalkozások.