BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

béremelés

04.
01.
09:50

Tiltakozás Veszprémben: kizárták a telephelyről a szakszervezeti képviselőt

Március 23-án sztrájkbizottság alakult Veszprémben az önkormányzati tulajdonú közszolgáltató-vállalatoknál, mert a helyi hulladékszállítók elégedetlenek amiatt, hogy idén már második éve nem jutnak béremeléshez a helyhatóságokat érintő forráselvonások nyomán - írtuk meg korábban. Újabb fejlemény, hogy 2022. március 29-i munkásgyűlésen a munkavállalók még azt is kilátásba helyezték, hogy 7,5 köbméteres szemétszállító konténerekkel eltorlaszolják a telephely bejáratát válaszul arra, hogy a munkáltató a sztrájkbizottsággal csak 13 nap múlva hajlandó tárgyalni.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
03.
27.
15:21

Az ellenzék megtartja a rezsicsökkentést, sőt, kiegészíti

Április 3. után visszaadjuk a megélhetés biztonságát - mondta Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke az Egységben Magyarországért pártszövetség vasárnapi sajtótájékoztatóján. Igenis megtartjuk a 13. havi nyugdíjat és visszavezetjük a svájci indexálást – cáfolta a politikus a Fidesz vádjait, és hozzátette: szintén megtartják a rezsicsökkentést, és felújítási programot hirdetnek a panelekre és a "kádárkockákra".

Szerző(k):
Domokos Erika
03.
23.
15:31

Nő a feszültség a veszprémi önkormányzatnál, leállhat a szemétszállítás?

Sztrájkbizottság alakult Veszprémben az önkormányzati tulajdonú közszolgáltató-vállalatoknál, mert a helyi hulladékszállítók elégedetlenek amiatt, hogy idén már második éve nem jutnak béremeléshez a helyhatóságokat érintő forráselvonások nyomán. Az őket képviselő szakszervezet szerint a városvezetés és a közüzemi munkáltatók "csendőrpertut" alkalmaznak: sem egyeztetési kötelezettségeiket, sem a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményeit nem teljesítik, súlyosbítva azzal, hogy a vállalat vezetése önkényesen jelöltetett ki „tárgyalódelegációt” négy szakszervezeti tag személyében.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss