A magyarok fele jogosnak tartja a tanárok követeléseit
Egy friss kutatásban a megkérdezettek bő fele (51 százalék) szerint jogosak az óvodapedagógusok, tanítók és tanárok követelései, mert a fizetésük alacsony, és a pedagógusok túlterheltek is.
A magyarok fele jogosnak tartja a tanárok követeléseit
Egy friss kutatásban a megkérdezettek bő fele (51 százalék) szerint jogosak az óvodapedagógusok, tanítók és tanárok követelései, mert a fizetésük alacsony, és a pedagógusok túlterheltek is.
Zsugorodik a magyar vendéglátás
A vendéglátásban enyhült a munkaerőhiány, de nem múlt el, és az év eleji béremelést már felzabálta az infláció. Ahhoz, hogy tartósan megoldódjanak az ágazatban a munkaerőgondok, még jobb fizetések kellenének.
Itt tartunk: vállalkozók segítik a tanárokat
Pécstől indult a kezdeményezés: helyi vállalkozók biztosítanak kedvezményes étkezést és szolgáltatásokat tanároknak és óvónőknek, ezzel is felhívva a figyelmet a bérrendezés szükségességére. Egyre többen csatlakoznak az akcióhoz, amely országossá válhat. A pedagógusoknak Orbán Viktor miniszterelnök és a Belügyminisztérium is csak 10 százalékos, azaz infláció alatti béremelést ígért.
Orbán a saját fizetésemeléséről beszélt a parlamentben
Hétfő délután a miniszterelnököt kérdezhették a képviselők az Országgyűlésben. Orbán Viktor szerint a miniszterelnök fizetését a parlament határozza meg, ő eddig is elfogadta ezt a döntést; a képviselők fizetését négy évvel korábban rendezte a parlament, és helyesnek tartja, hogy őt a sor végére hagyták. A pedagógusok 10 százalékos béremelést kaphatnak, a szociális munkások pedig már megkapták, ami jár.
Jön a 400 ezres nettók korszaka Magyarországon?
A jövő évi költségvetéshez mellékelt makrogazdasági prognózis jövőre több mint 10, 2024-ben, 2025-ben és 2026-ban pedig egyaránt 8 százalék feletti béremelkedést vetít előre.