Béremelést jelentett be a MÁV-vezér
A MÁV-csoportnál további bérfejlesztést hajtanak végre az idén, amelynek fedezete a munkáltatói közterhek évközi csökkentése - jelentette be Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Béremelést jelentett be a MÁV-vezér
A MÁV-csoportnál további bérfejlesztést hajtanak végre az idén, amelynek fedezete a munkáltatói közterhek évközi csökkentése - jelentette be Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Havi 23 ezer forintot vesznek ki a nyugdíjasok zsebéből
A Magyar Szakszervezeti Szövetség nyugdíjastagozatának határozott álláspontja, hogy az öregségi ellátásokat nem lehet csupán az inflációhoz kötni, mert a munka világából visszavonult szépkorúak jelentős szerepet vállaltak abban, hogy az ország most milyen gazdasági teljesítményre képes. Emiatt havi 23 ezer forintot vesznek ki a zsebükből azzal, hogy a nyugellátások összegének emelését csak az inflációhoz igazítják, s a bérek emelését, a GDP növekedését nem veszik figyelembe - írta a szervezet közleményében.
Szakszervezet: 15 százalékos béremelés szükséges a Volánoknál
A munkaerő-elvándorlás megelőzése érdekében a Közlekedési Munkástanácsok Szövetsége (KMSZ) szerint jövőre legalább 15 százalékos bérfejlesztés szükséges a Volán társaságoknál. A regionális közlekedési központok körülbelül 18 ezer embert foglalkoztatnak - írta az MTI.
Vaskosan veszteséges volt a hulladékkezelő, de fizetésemelést kapott a vezető
Nagykőrösön az önkormányzat elfogadta, hogy közel 50 millió forintos veszteséggel zárt tavaly a városi cég, amely a hulladékszállítás mellett ingatlanhasznosítást is végez. Valamint megszavazták, hogy a cég vezérigazgatója kaphat prémiumot, ő lemondott róla. Viszont a veszteséges céget most már emelt fizetéssel vezetheti.
Jövőre jöhet a nagy béremelés az állami cégeknél
A MÁV - saját forrás bevonása mellett - béremelésre fordítaná a szociális hozzájárulási adó csökkentéséből származó megtakarítást. Majd ősszel kezdődhetnek egyeztetések egy, a korábbihoz hasonló, többéves bérrendezésről. Az ágazati szakszervezet jövőre 15 százalékos béremelést tart szükségesnek a közúti személyszállításban - írta a Magyar Nemzet.