BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

béremelés

05.
20.
08:42

0 százalékos „bérajánlat” az állami vállalatoknál, küszöbön a figyelmeztető sztrájk

Március 19-én egyeztetettek az állami fenntartású közszolgáltató vállalatok szakszervezetei az elmaradt bérfejlesztések kapcsán. Ennek alapján jövő héten minden tagvállalatnál benyújtásra kerülnek a kollektív munkaügyi viták (ez a sztrájk előszobáját jelenti), mivel a tulajdonos nem adott felhatalmazást érdemi bértárgyalásra, illetve nem tervez központi segítségnyújtást a bérfejlesztéshez - írta közleményében a Postai Munkavállalók Érdekvédelmi Szakszervezete.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
05.
18.
10:34

Nagy a feszültség a MÁV-nál, a Volánnál és a Postánál: megszegte ígéretét a kormány

Kedden a Közszolgáltató Vállalkozások Konzultációs Fóruma (KVKF) munkavállalói oldalának tagjai a közös nyomásgyakorlás érdekében arról döntöttek, hogy abban az esetben, ha a KVKF keretében nincs konkrét szándék az érdemi tárgyalások megkezdésére és az érdemi bérfejlesztési ajánlat nem kerül bejelentésre a kormányzati oldal részéről, a jövő hét első felében bejelentik – a sztrájk előszobájának számító – kollektív munkaügyi konfliktus helyzetet az egyes munkáltatóknál.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
05.
07.
17:12

Bérfejlesztés: nagy bejelentés jön az állami cégeknél, baj lehet a fővárosban

Nem kompenzálják a fővárost az adóbevételek kiesése miatt, és pluszpénzt sem ad a kormány bérrendezésre az önkormányzati fenntartású vállalatoknak. Mire számíthatnak a munkavállalók a városvezetéstől? Az állami közszolgáltató társaságoknál ugyancsak hónapok óta húzódik a bérfejlesztések ügye - további tárgyalások helyett várhatóan a jövő héten tehet nagy bejelentést Mager Andrea miniszter.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss