Új rendszer jön a benzinkutakon októbertől - minden autós érintett!
A jól ismert oktánszámra alapuló jelöléstől elbúcsúzhatunk idén ősszel: a tervek szerint október 12-től megváltozik az üzemanyagok címkézési rendszere az Európai Unióban. A benzint egy körben elhelyezett E betű és egy szám jelöli majd, a gázolajat pedig egy négyzetben elhelyezett B betű. Az alternatív üzemanyagoknak egy rombusz lesz a szimbóluma - írja a vezess.hu.



