Autósok, figyelem! Változhat a Mol-kutak nyitva tartása
Bár a kormány a benzinkutakat a kivételek közé sorolta, amelyeknek nem kell este 19 órakor bezárniuk, a Mol-kutak a forgalom függvényében változtatják nyitva tartásukat - írják a Facebookon.
Autósok, figyelem! Változhat a Mol-kutak nyitva tartása
Bár a kormány a benzinkutakat a kivételek közé sorolta, amelyeknek nem kell este 19 órakor bezárniuk, a Mol-kutak a forgalom függvényében változtatják nyitva tartásukat - írják a Facebookon.
Sikkasztó benzinkutasok ellen emeltek vádat
A Bajai Járási Ügyészség sikkasztás miatt vádat emelt egy bajai és egy vaskúti férfi ellen, akik 2017-2019 között rendszeresen elsikkasztották a bevétel egy részét egy benzinkút kasszájából, így egyikük 1 millió 800 ezer, míg másikuk 1 millió forint kárt okozott.
Ha elfogadta a bérleti szerződést, ne pereskedjen utána - tanulságos jogeset
Egy lerobbant benzinkutat adott bérbe egy személy azzal, hogy a bérlő annak a helyén korszerű benzinkutat épít és üzemeltet. A bérlő pénzzavarba került és továbbadta a benzinkút bérletét, majd a szerződés lejáratakor az új bérlő a befektetés megtérítésével állt elő a bérbeadónál. Miután a szerződésben ez nem szerepelt, a bérbeadó nem fizetett. A bíróság is neki adott igazat.
Nagyon lassan térnek magukhoz a benzinkutak a "koronasokkból"
Nagyon lassan kapaszkodik vissza a hazai üzemanyag-forgalom a koronavírus-járvány okozta sokkot követően. Benzinből lényegében annyi fogy mint 2019-ben, a gázolaj pedig százalékról százalékra dolgozza le "hátrányát".
Akár tankolunk, akár nem, megfizetjük az árát
Tavasszal, a koronavírus-járvány első hulláma idején az üzemanyagok ára rég nem látott alacsony szintre süllyedt, azóta viszont olyan sebességgel drágult, amit sem a Brent típusú olaj ára, sem pedig a dollár-forint-árfolyam nem indokolt. Az alacsony forgalom "árát" fizettük meg a kutakon.