Tovább központosít a kormány - lázadnak a fideszes városvezetők is
Az önkormányzatoknak csatlakozniuk kell az állam által biztosított elektronikus információs rendszerhez - az önkormányzati ASP rendszerhez - amely lehetővé teszi az önkormányzatok gazdálkodásával kapcsolatos adatok elemzését, illetve az önkormányzati adatszolgáltatások központi alapokra helyezését. Egy kiszivárgott dokumentum szerint ez csak az első lépés lenne, másodikként már központi ellenjegyzéshez kötnék az önkormányzati intézkedéseket - a városvezetők lázadnak.




