BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

belügyminiszter

04.
21.
12:02

Tovább központosít a kormány - lázadnak a fideszes városvezetők is

Az önkormányzatoknak csatlakozniuk kell az állam által biztosított elektronikus információs rendszerhez - az önkormányzati ASP rendszerhez - amely lehetővé teszi az önkormányzatok gazdálkodásával kapcsolatos adatok elemzését, illetve az önkormányzati adatszolgáltatások központi alapokra helyezését. Egy kiszivárgott dokumentum szerint ez csak az első lépés lenne, másodikként már központi ellenjegyzéshez kötnék az önkormányzati intézkedéseket - a városvezetők lázadnak.

Szerző(k):
Economx
Németh Géza ,
12.
05.
09:25

Schengen megőrzése mellett álltak ki a belügyminiszterek

A belső határellenőrzéstől mentes, szabad mozgást biztosító schengeni övezet egységének feltétlen megőrzése mellett érveltek a pénteki brüsszeli európai uniós belügyminiszteri tanácskozás résztvevői - hangsúlyozta Felkai László, a Belügyminisztérium közigazgatási államtitkára, aki Magyarországot képviselte az ülésen. A tanácskozás után az illetékes uniós biztos azt mondta, csak akkor lehet hatékonyan fellépni a menekültválság kezelésében, ha a tagországok betartják a szabályokat.

Szerző(k):
Inforádió
MTI ,