BUX 138993.14 -0,36 %
OTP 44880 -0,09 %
header

bankok

11.
24.
10:24

Milliárdos terhet dob az állam a bankokra – a végén mi fizetjük ezt is?

Az elmúlt években a vidéki lakosság számára szűkült a készpénzhez jutás lehetősége. Miközben számos országban van példa, hogyan lehetne ezt a kihívást jól megoldani, a kormány több mint 2000 új ATM gyors ütemű telepítésére kötelezi a magyar bankokat, a teljes költséget rájuk hárítva. A szektor szerint a törvény végrehajthatatlan és versenyhátrányt okoz, miközben például a Revolut úgy fest, mentesül a kötelezettségek alól - a bankok már az Alkotmánybíróságon keresik az igazukat. A vita egyetlen ponton nem kérdéses: jó eséllyel végül az ügyfelek fizetik meg a cechet.

Szerző(k):
Terták Elemér
11.
11.
09:59

Nagy Márton komoly bejelentést tett: megborult a költségvetés, duplázzák a bankadót, a nyugdíjasok mégis örülhetnek

A nemzetgazdasági miniszter bejelentette: a tervezettnél rosszabb makrogazdasági pálya, valamint az új gazdaságpolitikai intézkedések miatt a kormány 5 százalékra emeli az idei és jövő évi hiánycélt, a bankok és pénzügyi vállalkozások extraprofit-adójából származó költségvetési bevételt pedig megduplázná az eredeti elképzelésekhez képest. Ezzel párhuzamosan jövőre a nyugdíjasok a 14. havi nyugdíj egy heti részét kaphatják kézhez.

Szerző(k):
T. E.