BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

bankkártya

01.
27.
07:08

Kötelező lett az elektronikus fizetés, de senki sem ellenőrzi - frissítve a Pénzügyminisztérium állásfoglalásával

Lelkesen számolt be a Pénzügyminisztérium arról, hogy kötelezővé vált az elektronikus fizetés a kereskedőknél. A gyakorlatban viszont nincs olyan hatóság, amelyik vállalná, hogy ellenőrzi, és arról sincs információ, milyen büntetést kaphatnak a készpénzes fizetéshez ragaszkodó boltosok. A Pénzügyminisztérium szerint a jegyzők feladata lenne az ellenőrzés.

Szerző(k):
Herman Bernadett