BUX 138205.78 -0,92 %
OTP 44370 -1,22 %
header

bankjegy

09.
06.
11:01

Százmilliárdokba kerül a fenntartása, a bankok szabadulnának tőle, de mi ebben bízunk

A júniusig tartó egy év alatt bő 6 százalékkal emelkedett a forgalomban lévő készpénz állománya Magyarországon, és a lakosságnál is hasonló mértékű bővülés történt. A bankjegyek szerepe közben még mindig megkérdőjelezhetetlen a hazai pénzforgalomban, és százmilliárdos költségeket hoz a nemzetgazdaságnak. Mindezek ellenére a készpénz fokozatos visszaszorulása elkerülhetetlennek látszik.

Szerző(k):
Vígh Gábor