A svédeknek elegük lett, léptek
A svéd jegybank elsőként hagyott fel a negatívkamat-politikájával. Lehet, túl korán, a többi jegybank árgus szemekkel figyeli e fejleményeket.
A svédeknek elegük lett, léptek
A svéd jegybank elsőként hagyott fel a negatívkamat-politikájával. Lehet, túl korán, a többi jegybank árgus szemekkel figyeli e fejleményeket.
Fontos döntés született a legnagyobb nyugdíjvagyonról
A világ legnagyobbjának számító állami nyugdíjalap úgy döntött, ezentúl nem hajlandó részvényeket kölcsönözni azok rövidre történő eladásához. Sokak szerint a shortolás megnehezítése rombolhatja a piacok hatékonyságát.
Nagyot ütött a Facebook bejelentése - elindult a kapkodás?
Lépéskényszerbe hozta a Facebook a jegybankokat azzal, hogy bejelentette, bevezetné saját digitális devizáját, a Librát. A nagyobb jegybankok eddig ugyanis igazából csak elméleti szinten foglalkoztak a kérdéssel, s most rádöbbentek, a dolog sokkal sürgősebb, mint gondolták.
Van, ahol már a nyugdíjpénzeket vetnék be a háborúban
Miközben az Egyesült Államok és Kína között már devizaháború kezd kirobbanni, Japán a világ legnagyobb nyugdíjalapját használhatja fel arra, nehogy túlságosan beerősödjön a jen.
Döngeti az ajtót a recesszió, Európa szélesre tárja a kaput
Tavaly év végén a tőzsdék beszakadása ízelítőt adott abból, milyen lesz a következő növekedési ciklus vége: a hirtelen pánik miatt állampapírokba és aranyba menekültek a befektetők. Miközben a Fed már keresi a mozgásterét, az ECB még jobban megköti a saját kezeit. Az öregedő európai társadalom, az infláció beindulásának hiánya pedig arra utal, hogy Japánhoz hasonlóan lelassul a térség. Magyarországon most kinyílt az ablak, hogy a recesszió érkezésére a jegybank visszaszerezze a mozgásterét, de fogy az idő. A német hanyatlás szépen lassan megfojthatja a magyar növekedést is - vázolta fel a Pimco befektetési alapkezelő makrogazdasági jóslatát Andrew Bosomworth, a társaság európai befektetési igazgatója.